Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu

Ważne informacje - 5 artykułów

Informacje

Najczęściej czytane

 1. Podawali się za policjantów – wpadli w ręce tych prawdziwych

  Aleksandrowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podając się za funkcjonariuszy CBŚP mieli odebrać pieniądze od starszej kobiety. Dwie kolejne osoby dowodzące przedsięwzięciem zostały zatrzymane we Wrocławiu. Dzięki czujności pracownicy banku i szybkości działań mundurowych udaremniono oszustwo na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 2. Uderzenie w przestępczość narkotykową

  Zgierscy i łódzcy policjanci podczas dwóch dni działań zatrzymali łącznie 13 osób podejrzanych o posiadanie narkotyków. Podczas przeprowadzonych przeszukań zabezpieczono marihuanę. 12 mężczyzn i jedna kobieta usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających, a niektórzy dodatkowo zarzuty handlu tymi środkami i udzielania ich innym osobom. Za takie przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 3. Tragiczny wypadek na autostradzie A-1

  Zgierscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w nocy 27 lutego 2021 roku około 1 w nocy na autostradzie A-1 na wysokości miejscowości Koźle (gmina Stryków). W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 21-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego.

 4. DOBOROWY CZWARTEK

  Myśleliście kiedykolwiek o służbie w policji, ale nic o niej nie wiecie? Zastanawiacie się co należy zrobić żeby służyć w policji, albo czy nadajecie się do tego? Już w najbliższy czwartek (4 marca 2021 roku) zgierscy policjanci zorganizowali „doborowy dyżur”. Wszyscy zainteresowani służbą w niebieskich szeregach mogą przyjść lub zadzwonić i dowiedzieć się wszystkiego na temat pracy i procesu doboru do Policji.

 5. Już w środę zapraszamy na policyjną zbiórkę krwi!

  Zgierscy policjanci po raz kolejny zapraszają mieszkańców rejonu do włączenia się do wspólnego niesienia pomocy. To już tradycja, że co 3 miesiące mundurowi wspólnie ze Zgierzanami oddają honorowo krew dla potrzebujących. Okazja do tego będzie już w najbliższą środę (3 marca 2021 roku) w godzinach od 9 do 12. Specjalny autobus zaparkuje pod budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu, przy ul. Długiej 58/60. Serdecznie zapraszamy!

 6. Zaginął Adam Szałkowski

  Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ozorkowie poszukują zaginionego 17-latka. Adam Szałkowski 21 lipca 2020 roku około godziny 7:00 oddalił się z ośrodka Monar w Ozorkowie i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. Może przebywać w rejonie Kutna.

 7. Dziękujemy za udział w Policyjnej Zbiórce Krwi!

  Dziś (3 marca 2021 roku) w godzinach 9-12 pod budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu odbyła się kolejna już Policyjna Zbiórka Krwi. Tym razem chętnych do niesienia pomocy było ponad 30 osób! Mundurowi korzystając z dużego zainteresowania zbiórką rozmawiali z zainteresowanymi o pracy w niebieskim mundurze i instruowali jak zostać stróżem prawa. Bardzo dziękujemy wszystkim za tak ogromne zaangażowanie i zapraszamy ponownie w czerwcu!

 8. Poszukiwani sprawcy kradzieży pieniędzy

  Głowieńscy policjanci poszukują kobiety i mężczyzny, którzy 9 listopada 2020 roku około godziny 17.25 ukradli z kasy jednego ze sklepów 2400 złotych w gotówce. Jak ustalili śledczy kobieta weszła do sklepu jako pierwsza i odciągnęła ekspedientkę zza lady pod pretekstem pomocy przy zakupie towarów. W tym czasie mężczyzna wszedł do sklepu, a następnie za ladę, skąd zabrał gotówkę. Po zdarzeniu wspólnie odjechali samochodem volvo koloru srebrnego.

 9. Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy !

  Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy! Możesz to zrobić przesyłając stosowną informację najlepiej pocztą tradycyjną lub alternatywnie pocztą elektroniczną. Aby Ci pomóc policjanci opracowali wzór takiego pisma. W poszczególnych polach wpisz odpowiednie informacje. Gotowe pismo (wraz z załącznikami) wyślij na adres pocztowy komendy. Pamiętaj, że możesz to zrobić również drogą elektroniczną.

 10. Uwaga na utrudnienia na autostradzie A-1 węzeł Łódź-Północ

  W najbliższą środę i czwartek (29-30.01.2020r.) na wiadukcie węzła Łódź-Północ na autostradzie A-1 będą odbywały się próby obciążeniowe. W związku z tym droga w kierunku Łodzi będzie całkowicie zamknięta w tym czasie. Dotychczas wyznaczone objazdy tymczasowe również nie będą możliwe. Wyznaczone zostały nowe drogi objazdowe.

Tagi

krajowa mapa zagrożeń KMZB nietrzeźwy kierujący wypadek śmiertelny oszustwo prędkość bezpieczeństwo odblaski dzielnicowi policjant po służbie święto policji nabór nielegalne papierosy dopalacze Skargi i wnioski kradzież samochodu Osoby Zaginione kontrabanda marihuana życzenia rozbój Policjanci uratowali ruch drogowy debata społeczna autokary służba cywilna akcja znicz papierosy podpalenie zabójstwo wakacje kradzież kieszonkowa używki ślubowanie policjantów włamanie profilaktyka dzielnicowy kradzież kradzież z włamaniem turniej narkotyki piknik wypadek uszkodzenie mienia łapówka podróbki konferencja konkurs nielegalny tytoń i papierosy poszukiwani

Linki