Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu

Ważne informacje - 5 artykułów

Informacje

Najczęściej czytane

 1. Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy !

  Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy! Możesz to zrobić przesyłając stosowną informację najlepiej pocztą tradycyjną lub alternatywnie pocztą elektroniczną. Aby Ci pomóc policjanci opracowali wzór takiego pisma. W poszczególnych polach wpisz odpowiednie informacje. Gotowe pismo (wraz z załącznikami) wyślij na adres pocztowy komendy. Pamiętaj, że możesz to zrobić również drogą elektroniczną.

 2. Szczęśliwy finał poszukiwań 3,5-letniego chłopca

  Ponad 2 godziny trwały poszukiwania 3,5-letniego chłopca, który zaginął w okolicy lasu w Starym Adamowie (gm. Aleksandrów Łódzki). Blisko 200 policjantów i funkcjonariuszy straży pożarnej przeczesywało teren metr po metrze. Jeszcze przed zmrokiem chłopiec został odnaleziony cały i zdrowy.

 3. Wypadek śmiertelny pod Ozorkowem

  Zgierscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 25 października 2020r. około 12.30 w Helenowie (gm. Ozorków) na DW 708. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 20-letni motocyklista.

 4. Zaginiony Adam Szałkowski

  Zaginiony Adam Szałkowski

 5. Uwaga na utrudnienia na autostradzie A-1 węzeł Łódź-Północ

  W najbliższą środę i czwartek (29-30.01.2020r.) na wiadukcie węzła Łódź-Północ na autostradzie A-1 będą odbywały się próby obciążeniowe. W związku z tym droga w kierunku Łodzi będzie całkowicie zamknięta w tym czasie. Dotychczas wyznaczone objazdy tymczasowe również nie będą możliwe. Wyznaczone zostały nowe drogi objazdowe.

 6. Oszust internetowy w rękach zgierskich policjantów

  Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali 18-letniego mężczyznę podejrzanego o wystawienie do sprzedaży na aukcjach internetowych przedmiotów, których pomimo otrzymania za nie zapłaty nigdy nie wysłał nabywcom. W ten sposób oszukał 10 osób na ponad 10 tysięcy złotych. Zgierzanin usłyszał już zarzut oszustwa, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 7. Policjant na wakacjach uratował tonącą kobietę

  Zgierski policjant spędzający wakacje z rodziną nad morzem wyciągnął z wody tonącą kobietę. Następnie wspólnie z plażowiczami zorganizował specjalny korytarz, aby pomóc w ratowaniu pozostałego w wodzie mężczyzny. Dzięki jego reakcji i opanowaniu nie doszło do tragedii.

 8. Spotkanie Wielkanocne Służb Mundurowych powiatu zgierskiego

  16 kwietnia 2019r. o godzinie 11.00 na świetlicy zgierskiej jednostki policji odbyło się spotkanie Wielkanocne Służb Mundurowych powiatu zgierskiego. W tym roku spotkanie wyjątkowe, ponieważ organizowane wspólnie przez policję, straż pożarną oraz straż miejską z terenu powiatu. Mundurowi dzielili się świątecznymi życzeniami z przedstawicielami samorządów oraz zaproszonymi gośćmi.

 9. Tragiczny wypadek pod Aleksandrowem Łódzkim

  Zgierscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 20 lipca 2020r. około godz. 13.40 w miejscowości Sanie (gm. Aleksandrów Łódzki). W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 42-letni kierujący.

 10. Aleksandrowski dzielnicowy laureatem konkursu „Policjant, który mi pomógł”

  Mł. asp. Tomasz Staszewski, który od 2 lat jest dzielnicowym Komisariatu Policji w Aleksandrowie Łódzkim został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Jest to szczególne i wyjątkowe wyróżnienie, gdyż spośród funkcjonariuszy całego kraju tylko 5 zostaje laureatami konkursu. Największym wyróżnieniem jest jednak to, że jego kandydaturę do konkursu wnieśli sami mieszkańcy rejonu, w którym pełni służbę.

Tagi

nabór kradzież kieszonkowa nielegalny tytoń i papierosy uszkodzenie mienia dopalacze nietrzeźwy kierujący konkurs kradzież z włamaniem pobicie służba cywilna dzielnicowi ruch drogowy kradzież samochodu włamanie wakacje Policjanci uratowali marihuana debata społeczna Osoby Zaginione odblaski łapówka prędkość papierosy rozbój święto policji Turniej wypadek śmiertelny podróbki ślubowanie policjantów profilaktyka używki zatrzymani z narkotykami policjant po służbie oszustwo konferencja narkotyki ucieczka dzielnicowy życzenia poszukiwani autokary wypadek bezpieczeństwo podpalenie kontrabanda Skargi i wnioski kradzież akcja znicz piknik krajowa mapa zagrożeń

Linki