Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu

Ważne informacje - 5 artykułów

Informacje

Najczęściej czytane

 1. Tragiczny wypadek pod Aleksandrowem Łódzkim

  Zgierscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 20 lipca 2020r. około godz. 13.40 w miejscowości Sanie (gm. Aleksandrów Łódzki). W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 42-letni kierujący.

 2. Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy !

  Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy! Możesz to zrobić przesyłając stosowną informację najlepiej pocztą tradycyjną lub alternatywnie pocztą elektroniczną. Aby Ci pomóc policjanci opracowali wzór takiego pisma. W poszczególnych polach wpisz odpowiednie informacje. Gotowe pismo (wraz z załącznikami) wyślij na adres pocztowy komendy. Pamiętaj, że możesz to zrobić również drogą elektroniczną.

 3. Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 71 w Zgierzu

  Zgierscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 30 stycznia 2019r. około godz. 14.40 w Zgierzu na ul. Aleksandrowskiej. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 68-letni kierujący mercedesem.

 4. Policyjne prezenty dla Rodzinnego Domu Dziecka w Zgierzu

  9 marca 2021roku policjanci dostarczyli dla podopiecznych Rodzinnego Domu Dziecka w Zgierzu specjalną przesyłkę. Do dzieci trafiły ubrania, zabawki i inne potrzebne akcesoria. Zbiórkę na ten cel zainicjował funkcjonariusz łódzkiej drogówki. W kilkutygodniową akcję zaangażował znajomych i sąsiadów. W podziękowaniu mundurowi dostali najwspanialsze prezenty – uśmiechy najmłodszych :)

 5. Policjantem jest się nawet po służbie

  „Policjantem jest się także po służbie” - takie słowa padają z ust głowieńskiego dyżurnego, który w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego mężczyznę. 39-latek ukrywał się przed organami ścigania przez około pół roku, a wpadł gdy szedł chodnikiem przez miasto. Zatrzymany trafił już do placówki penitencjarnej.

 6. Kim był zmarły w wypadku w 1988r.?

  Zgierscy kryminalni zwracają się o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który zginął w wypadku drogowym w Emilii 25 lipca 1988r. Dzięki rozwojowi techniki można było wyodrębnić DNA zmarłego, co daje nadzieje na rozwiązanie tajemnicy z przeszłości.

 7. Uderzenie w przestępczość narkotykową

  Zgierscy i łódzcy policjanci podczas dwóch dni działań zatrzymali łącznie 13 osób podejrzanych o posiadanie narkotyków. Podczas przeprowadzonych przeszukań zabezpieczono marihuanę. 12 mężczyzn i jedna kobieta usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających, a niektórzy dodatkowo zarzuty handlu tymi środkami i udzielania ich innym osobom. Za takie przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 8. Policjanci zlikwidowali pakownię nielegalnych papierosów w domowej piwnicy

  Żmudna praca zgierskich kryminalnych przy współpracy z funkcjonariuszami wydziału do walki z przestępczością gospodarczą doprowadziła do zatrzymania 7 osób podejrzanych o wyprodukowanie ponad 30 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Szacowana rynkowa wartość zabezpieczonych wyrobów tytoniowych to ponad pół miliona złotych.

 9. Uwaga na utrudnienia na autostradzie A-1 węzeł Łódź-Północ

  W najbliższą środę i czwartek (29-30.01.2020r.) na wiadukcie węzła Łódź-Północ na autostradzie A-1 będą odbywały się próby obciążeniowe. W związku z tym droga w kierunku Łodzi będzie całkowicie zamknięta w tym czasie. Dotychczas wyznaczone objazdy tymczasowe również nie będą możliwe. Wyznaczone zostały nowe drogi objazdowe.

 10. „Pomagamy na niebiesko”

  Pod takim hasłem policjanci powiatu zgierskiego zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy do osób poszkodowanych w pożarze kamienicy w Ozorkowie. Dwa wypełnione po dach policyjne busy zostały już przekazane władzom miasta, które następnie oddadzą je w ręce potrzebujących.

Tagi

łapówka kontrabanda odblaski krajowa mapa zagrożeń marihuana rozbój oszustwo ślubowanie policjantów konferencja dzielnicowy uszkodzenie mienia nielegalny tytoń i papierosy dzielnicowi dopalacze ruch drogowy profilaktyka nietrzeźwy kierujący Policjanci uratowali wypadek policjant po służbie włamanie służba cywilna Osoby Zaginione używki kradzież kieszonkowa kradzież samochodu piknik nielegalne papierosy KMZB akcja znicz nabór życzenia kradzież kradzież z włamaniem zabójstwo turniej konkurs podpalenie bezpieczeństwo wypadek śmiertelny debata społeczna poszukiwani autokary podróbki narkotyki Skargi i wnioski prędkość papierosy święto policji wakacje

Linki