Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu

Dobór link KWP

Informacje

Najczęściej czytane

 1. Życzenia świąteczne Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu

 2. Tragiczny wypadek w Głownie - apelujemy o rozwagę!

  Zgierscy policjanci pod nadzorem Prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek (10 lipca 2020r.) około godz. 19.00 w Głownie na ul. Łódzkiej. W wyniku zdarzenia śmierć poniosły 2 osoby.

 3. Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

  Przed nami ciepłe dni i początek wakacji. Upalna pogoda sprawia, że wiele osób wolny czas będzie spędzać nad wodą. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą! Nie zapominajmy również o ograniczeniach wynikających z epidemii.

 4. Kim był zmarły w wypadku w 1988r.?

  Zgierscy kryminalni zwracają się o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który zginął w wypadku drogowym w Emilii 25 lipca 1988r. Dzięki rozwojowi techniki można było wyodrębnić DNA zmarłego, co daje nadzieje na rozwiązanie tajemnicy z przeszłości.

 5. Okradli listonosza – wpadli w ręce ozorkowskich policjantów

  Ozorkowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież roweru listonosza oraz jego torby z przesyłkami. Funkcjonariusze odzyskali wszystkie skradzione listy w nienaruszonym stanie. 49 i 66-latek usłyszeli już zarzuty kradzieży. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 6. Aleksandrowski dzielnicowy laureatem konkursu „Policjant, który mi pomógł”

  Mł. asp. Tomasz Staszewski, który od 2 lat jest dzielnicowym Komisariatu Policji w Aleksandrowie Łódzkim został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Jest to szczególne i wyjątkowe wyróżnienie, gdyż spośród funkcjonariuszy całego kraju tylko 5 zostaje laureatami konkursu. Największym wyróżnieniem jest jednak to, że jego kandydaturę do konkursu wnieśli sami mieszkańcy rejonu, w którym pełni służbę.

 7. Odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia

  Zgierscy kryminalni zatrzymali dwóch braci, którzy napadli na 18-latka w Aleksandrowie Łódzkim. Podczas zdarzenia oprawcy uderzali pokrzywdzonego metalową rurą i żądali oddania telefonu komórkowego. Rodzeństwo z powiatu łęczyckiego usłyszało już prokuratorskie zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za takie przestępstwo grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 8. Policjant ruchu drogowego w czasie wolnym czujny na drodze

  Policjant zgierskiego ruchu drogowego będąc w czasie wolnym od służby ujął 54-letniego mężczyznę, który jadąc samochodem uderzył w słup i wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało kierujący miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany usłyszał już zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, będąc uprzednio karanym za przestępstwo podobne, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 9. Dwukrotnie włamali się na plebanię

  Strykowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w maju 2020r. dwukrotnie włamali się na jedną z plebani. Łupem mężczyzn padły pieniądze, które podejrzani przeznaczali później na zakup alkoholu. 37 i 45-latek usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 10. Sisi - pogromczyni nudy - na wakacjach!

  Hej Pogromcy Nudy! Wiecie kogo ostatnio spotkałam w parku?! Policjantów na rowerach! Postanowiłam, że Wy też musicie ich poznać!

Tagi

Zobacz SPOT
Dzielnicowy bliżej nas
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Sisi - pogromczyni nudy!
konferencja kradzież wakacje Osoby Zaginione nietrzeźwy kierujący akcja znicz piknik poszukiwani Policjanci uratowali ślubowanie policjantów używki zatrzymani z narkotykami autokary krajowa mapa zagrożeń nielegalny tytoń i papierosy ucieczka służba cywilna nabór oszustwo marihuana policjant po służbie narkotyki konkurs odblaski kontrabanda łapówka kradzież samochodu życzenia uszkodzenie mienia papierosy prędkość podpalenie bezpieczeństwo ruch drogowy dzielnicowi święto policji pobicie Turniej włamanie debata społeczna dzielnicowy rozbój KMZB wypadek śmiertelny podróbki wypadek dopalacze kradzież z włamaniem Skargi i wnioski profilaktyka

Linki