Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu

Dobór link KWP

Informacje

Najczęściej czytane

 1. Obchody Święta Policji w powiecie zgierskim

  24 lipca to data szczególna dla funkcjonariuszy - data święta polskiej Policji. Jest to czas awansów, nominacji, odznaczeń dla policjantów. Tegoroczne obchody w powiecie zgierskim odbyły się 22 lipca 2020 roku na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.

 2. Policjant na wakacjach uratował tonącą kobietę

  Zgierski policjant spędzający wakacje z rodziną nad morzem wyciągnął z wody tonącą kobietę. Następnie wspólnie z plażowiczami zorganizował specjalny korytarz, aby pomóc w ratowaniu pozostałego w wodzie mężczyzny. Dzięki jego reakcji i opanowaniu nie doszło do tragedii.

 3. Życzenia świąteczne Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu

 4. Kim był zmarły w wypadku w 1988r.?

  Zgierscy kryminalni zwracają się o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który zginął w wypadku drogowym w Emilii 25 lipca 1988r. Dzięki rozwojowi techniki można było wyodrębnić DNA zmarłego, co daje nadzieje na rozwiązanie tajemnicy z przeszłości.

 5. Bezpieczny rowerzysta

  Pogoda sprzyja rowerowym wycieczkom. Od początku sezonu zanotowaliśmy zdarzenia drogowe z udziałem kierowców jednośladów, do których doszło zarówno z winy kierowców samochodów, jak i samych rowerzystów.

 6. Policjant z Aleksandrowa Łódzkiego wyróżniony w konkursie „Policjant który mi pomógł”

  Spośród kandydatów z całego kraju tylko 5 osób zostaje wyróżnionych przez specjalnie powołaną kapitułę. W tym roku w gronie laureatów znalazł się mł. asp. Tomasz Staszewski – dzielnicowy Komisariatu Policji w Aleksandrowie Łódzkim, który wraz z Komendantem KPP w Zgierzu insp. Wojciechem Włodarczykiem z rąk Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr Jarosława Szymczyka odebrali wyróżnienie i gratulacje.

 7. Aleksandrowski dzielnicowy laureatem konkursu „Policjant, który mi pomógł”

  Mł. asp. Tomasz Staszewski, który od 2 lat jest dzielnicowym Komisariatu Policji w Aleksandrowie Łódzkim został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Jest to szczególne i wyjątkowe wyróżnienie, gdyż spośród funkcjonariuszy całego kraju tylko 5 zostaje laureatami konkursu. Największym wyróżnieniem jest jednak to, że jego kandydaturę do konkursu wnieśli sami mieszkańcy rejonu, w którym pełni służbę.

 8. Śmiertelny wypadek pod Zgierzem

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku do którego doszło 4 lutego 2019 roku około godziny 13:10 na drodze krajowej nr 14 w rejonie miejscowości Dobra. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem insygnia, jadąc od strony Łodzi w kierunku Strykowa, wyprzedzał jadącą w tym samym kierunku kia sportage.

 9. Okradli listonosza – wpadli w ręce ozorkowskich policjantów

  Ozorkowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież roweru listonosza oraz jego torby z przesyłkami. Funkcjonariusze odzyskali wszystkie skradzione listy w nienaruszonym stanie. 49 i 66-latek usłyszeli już zarzuty kradzieży. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 10. Policjant ruchu drogowego w czasie wolnym czujny na drodze

  Policjant zgierskiego ruchu drogowego będąc w czasie wolnym od służby ujął 54-letniego mężczyznę, który jadąc samochodem uderzył w słup i wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało kierujący miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany usłyszał już zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, będąc uprzednio karanym za przestępstwo podobne, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tagi

Zobacz SPOT
Dzielnicowy bliżej nas
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Sisi - pogromczyni nudy!
nabór łapówka Policjanci uratowali włamanie poszukiwani wypadek marihuana kontrabanda akcja znicz autokary święto policji krajowa mapa zagrożeń kradzież kieszonkowa uszkodzenie mienia wakacje profilaktyka prędkość policjant po służbie Osoby Zaginione dzielnicowy nietrzeźwy kierujący papierosy debata społeczna rozbój bezpieczeństwo podpalenie podróbki wypadek śmiertelny odblaski narkotyki konferencja życzenia pobicie kradzież konkurs zatrzymani z narkotykami Turniej ślubowanie policjantów dopalacze dzielnicowi oszustwo nielegalny tytoń i papierosy służba cywilna piknik Skargi i wnioski kradzież z włamaniem ucieczka kradzież samochodu ruch drogowy używki

Linki