Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu

Informacje

Najczęściej czytane

 1. Działania strykowskich policjantów w autobusach pracowniczych

  Strykowscy policjanci przy wsparciu zgierskiego ruchu drogowego sprawdzali, czy podróżujący autobusami pracowniczymi przestrzegają obowiązku noszenia maseczek w trakcie podróżowania. Dla każdego „zapominalskiego” było pouczenie oraz... maseczka. Dodatkowo funkcjonariusze rozdawali ulotki informujące o tym co zrobić, aby zostać policjantem.

 2. Oszust internetowy w rękach zgierskich policjantów

  Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali 18-letniego mężczyznę podejrzanego o wystawienie do sprzedaży na aukcjach internetowych przedmiotów, których pomimo otrzymania za nie zapłaty nigdy nie wysłał nabywcom. W ten sposób oszukał 10 osób na ponad 10 tysięcy złotych. Zgierzanin usłyszał już zarzut oszustwa, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 3. „Bezpieczna droga do szkoły” pełną parą

  Zgierscy policjanci od początku roku szkolnego prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi nie tylko patrolują rejony szkół, ale też rozmawiają z najmłodszymi m.in. o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 4. Uwaga na utrudnienia na autostradzie A-1 węzeł Łódź-Północ

  W najbliższą środę i czwartek (29-30.01.2020r.) na wiadukcie węzła Łódź-Północ na autostradzie A-1 będą odbywały się próby obciążeniowe. W związku z tym droga w kierunku Łodzi będzie całkowicie zamknięta w tym czasie. Dotychczas wyznaczone objazdy tymczasowe również nie będą możliwe. Wyznaczone zostały nowe drogi objazdowe.

 5. Zapraszamy na piknik organizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

  Już jutro (sobota 19.09.20r) zgierscy policjanci wspólnie z Gminą Zgierz oraz Strażą Miejską w Zgierzu zapraszają wszystkich do Rosanowa na piknik organizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Wspólnie przygotowaliśmy dla uczestników wiele niespodzianek oraz drobne upominki :) Czekamy w godzinach 14-16 przy świetlicy w Rosanowie.

 6. Kim był zmarły w wypadku w 1988r.?

  Zgierscy kryminalni zwracają się o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który zginął w wypadku drogowym w Emilii 25 lipca 1988r. Dzięki rozwojowi techniki można było wyodrębnić DNA zmarłego, co daje nadzieje na rozwiązanie tajemnicy z przeszłości.

 7. Zaginiony Adam Szałkowski

  Zaginiony Adam Szałkowski

 8. Śmiertelny wypadek pod Zgierzem

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku do którego doszło 4 lutego 2019 roku około godziny 13:10 na drodze krajowej nr 14 w rejonie miejscowości Dobra. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem insygnia, jadąc od strony Łodzi w kierunku Strykowa, wyprzedzał jadącą w tym samym kierunku kia sportage.

 9. Poszukiwany sprawca kradzieży roweru

  Zgierscy policjanci poszukują mężczyzny, który 14 lipca 2020r. z okolic stacji paliw w Emilii (gm. Zgierz) dokonał kradzieży roweru Romet Fusion 26” koloru czarnego z zielonymi napisami.

 10. Zapraszamy do udziału w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  Wzorem lat ubiegłych, Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu jest organizatorem Eliminacji Powiatowych "Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym". Podstawowym celem imprezy jest edukacja dzieci i młodzieży oraz poszerzania znajomości przepisów ruchu drogowego i bezpiecznych zachowań na drodze. Zgłoszenia należy przesyłać do 13 kwietnia 2018r.

Tagi

kradzież kieszonkowa życzenia zatrzymani z narkotykami krajowa mapa zagrożeń podpalenie akcja znicz oszustwo narkotyki Turniej łapówka uszkodzenie mienia ślubowanie policjantów dzielnicowy prędkość nietrzeźwy kierujący piknik wakacje podróbki debata społeczna konferencja policjant po służbie nielegalny tytoń i papierosy bezpieczeństwo profilaktyka autokary kradzież samochodu pobicie kradzież Osoby Zaginione używki papierosy wypadek Policjanci uratowali dopalacze włamanie służba cywilna dzielnicowi rozbój ucieczka odblaski poszukiwani kontrabanda wypadek śmiertelny święto policji kradzież z włamaniem ruch drogowy marihuana konkurs nabór Skargi i wnioski

Linki