Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu

Dobór link KWP

Informacje

Najczęściej czytane

 1. Życzenia świąteczne Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu

 2. Odpowiedzą za trzy przestępstwa rozbójnicze i kradzież

  Zgierscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież torebek dwóm kobietom idącym ulicą. Gdy syn pokrzywdzonej ruszył w pościg za jednym ze sprawców, został przez niego zaatakowany. 17-latkowie usłyszeli zarzuty kradzieży oraz trzech przestępstw rozbójniczych. Za takie przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia.

 3. W porę uratowana została niedoszła samobójczyni

  Dzięki dociekliwości i nieustępliwości dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu funkcjonariusze dotarli do kobiety , która chciała odebrać sobie życie. Pomoc nadeszła w porę.

 4. JAK ZACHOWAĆ SIĘ W CZASIE ZAGROŻENIA

  Zwróć uwagę na to, co dzieje się wokół ciebie. Dotyczy to przede wszystkim miejsc publicznych, np.: supermarketów, środków komunikacji publicznej, imprez masowych czy szlaków komunikacyjnych.

 5. ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS!

  Przypominamy, że cały czas można składać dokument do służby w Policji. Szukamy przede wszystkim osób cechujących się odpornością na stres, wysportowanych, a także ambitnych, które chcą się realizować i rozwijać. Pożądanym od kandydatów jest także chęć niesienia pomocy i służby dla społeczeństwa. W roku 2019 zaplanowano przyjęcia w następujących terminach: 7 marca 2019r., 21 maja 2019r., 16 lipca 2019r., 12 września 2019r., 7 listopada 2019r., 30 grudnia 2019r.

 6. Uciekinier ze zgierskiego szpitala zatrzymany przez policjantów

  Policjanci poszukiwali 54-latka z podejrzeniem koronawirusa, który samowolnie oddalił się ze szpitala w Zgierzu. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany w jednym z łódzkich mieszkań, gdzie się ukrył. Zatrzymany trafił już do specjalnie przygotowanej celi aresztu. Może usłyszeć zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Za takie przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.

 7. Strykowscy policjanci zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków

  Strykowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał prawie 1200 gramów substancji psychoaktywnych. Dodatkowo śledczy ustalili, że 34-latek zajmował się ich sprzedażą. Zatrzymany usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychoaktywnych oraz handlu nimi, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego sąd zastosował tymczasowe aresztowanie.

 8. Dziękujemy za udział w policyjnej zbiórce krwi!

  10 marca 2020r. od godziny 9.00 pod Komendą Powiatową Policji w Zgierzu policjanci oraz mieszkańcy rejonu oddawali honorowo krew potrzebującym. Tuż obok mundurowi pod hasłem „Łączy nas chęć niesienia pomocy, może połączyć mundur” rozmawiali z zainteresowanymi o pracy w niebieskim mundurze. Funkcjonariusze opowiadali różne ciekawostki o zawodzie policjanta i instruowali co zrobić, aby zostać mundurowym. Bardzo dziękujemy za udział w akcji i zapraszamy następnym razem.

 9. Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego na autostradzie

  Dwaj mężczyźni ujęli 52-letniego kierującego samochodem ciężarowym z naczepą, który jechał autostradą stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Wezwani na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany usłyszał już zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 10. ZGIERSCY POLICJANCI PODSUMOWUJĄ 2019 ROK

  05 lutego 2020 roku w auli Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu odbyła się odprawa roczna podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu zgierskiego oraz prezentująca efekty pracy funkcjonariuszy w minionym roku.

Tagi

Zobacz SPOT
Dzielnicowy bliżej nas
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Linki