Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu

Dobór link KWP

Informacje

Najczęściej czytane

 1. Obchody Święta Policji w powiecie zgierskim

  24 lipca to data szczególna dla funkcjonariuszy - data święta polskiej Policji. Jest to czas awansów, nominacji, odznaczeń dla policjantów. Tegoroczne obchody w powiecie zgierskim odbyły się 22 lipca 2020 roku na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.

 2. Policjant na wakacjach uratował tonącą kobietę

  Zgierski policjant spędzający wakacje z rodziną nad morzem wyciągnął z wody tonącą kobietę. Następnie wspólnie z plażowiczami zorganizował specjalny korytarz, aby pomóc w ratowaniu pozostałego w wodzie mężczyzny. Dzięki jego reakcji i opanowaniu nie doszło do tragedii.

 3. Życzenia świąteczne Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu

 4. Kim był zmarły w wypadku w 1988r.?

  Zgierscy kryminalni zwracają się o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który zginął w wypadku drogowym w Emilii 25 lipca 1988r. Dzięki rozwojowi techniki można było wyodrębnić DNA zmarłego, co daje nadzieje na rozwiązanie tajemnicy z przeszłości.

 5. Bezpieczny rowerzysta

  Pogoda sprzyja rowerowym wycieczkom. Od początku sezonu zanotowaliśmy zdarzenia drogowe z udziałem kierowców jednośladów, do których doszło zarówno z winy kierowców samochodów, jak i samych rowerzystów.

 6. Policjant z Aleksandrowa Łódzkiego wyróżniony w konkursie „Policjant który mi pomógł”

  Spośród kandydatów z całego kraju tylko 5 osób zostaje wyróżnionych przez specjalnie powołaną kapitułę. W tym roku w gronie laureatów znalazł się mł. asp. Tomasz Staszewski – dzielnicowy Komisariatu Policji w Aleksandrowie Łódzkim, który wraz z Komendantem KPP w Zgierzu insp. Wojciechem Włodarczykiem z rąk Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr Jarosława Szymczyka odebrali wyróżnienie i gratulacje.

 7. Aleksandrowski dzielnicowy laureatem konkursu „Policjant, który mi pomógł”

  Mł. asp. Tomasz Staszewski, który od 2 lat jest dzielnicowym Komisariatu Policji w Aleksandrowie Łódzkim został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Jest to szczególne i wyjątkowe wyróżnienie, gdyż spośród funkcjonariuszy całego kraju tylko 5 zostaje laureatami konkursu. Największym wyróżnieniem jest jednak to, że jego kandydaturę do konkursu wnieśli sami mieszkańcy rejonu, w którym pełni służbę.

 8. Śmiertelny wypadek pod Zgierzem

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku do którego doszło 4 lutego 2019 roku około godziny 13:10 na drodze krajowej nr 14 w rejonie miejscowości Dobra. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem insygnia, jadąc od strony Łodzi w kierunku Strykowa, wyprzedzał jadącą w tym samym kierunku kia sportage.

 9. Okradli listonosza – wpadli w ręce ozorkowskich policjantów

  Ozorkowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież roweru listonosza oraz jego torby z przesyłkami. Funkcjonariusze odzyskali wszystkie skradzione listy w nienaruszonym stanie. 49 i 66-latek usłyszeli już zarzuty kradzieży. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 10. Policjant ruchu drogowego w czasie wolnym czujny na drodze

  Policjant zgierskiego ruchu drogowego będąc w czasie wolnym od służby ujął 54-letniego mężczyznę, który jadąc samochodem uderzył w słup i wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało kierujący miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany usłyszał już zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, będąc uprzednio karanym za przestępstwo podobne, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tagi

Zobacz SPOT
Dzielnicowy bliżej nas
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Sisi - pogromczyni nudy!
bezpieczeństwo odblaski kradzież Turniej ślubowanie policjantów autokary Policjanci uratowali Osoby Zaginione konferencja zatrzymani z narkotykami rozbój konkurs święto policji służba cywilna prędkość piknik dopalacze życzenia oszustwo podpalenie nabór dzielnicowi ucieczka policjant po służbie dzielnicowy ruch drogowy poszukiwani akcja znicz marihuana kradzież samochodu papierosy Skargi i wnioski wypadek śmiertelny nielegalny tytoń i papierosy podróbki uszkodzenie mienia używki krajowa mapa zagrożeń wakacje łapówka pobicie profilaktyka kradzież kieszonkowa kradzież z włamaniem nietrzeźwy kierujący kontrabanda narkotyki wypadek włamanie debata społeczna

Linki