Profilaktyka społeczna

PIĄTKOWA AKCJA "KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ"

W sobotę (22 lipca 2017r.) od godziny 11.00 na Malince odbył się Wielki Piknik Rodzinny "Kręci Mnie Bezpieczeństwo Nad Wodą" zorganizowany przez dzielnicowych zgierskiej komendy. Pogoda była piękna i bawiło się z nami mnóstwo dzieci, młodzieży i dorosłych. W tym samym czasie, w całym powiecie, policjanci wspólnie ze Strażą Leśną i WOPR-em kontrolowali zbiorniki wodne. Funkcjonariusze sprawdzali bezpieczeństwo i reagowali na wszelkie naruszenia przepisów.

Podczas kilku godzin trwania imprezy na dzieci i młodzież czekało naprawde wiele atrakcji przygotowanych przez zgierskich policjantów: pobieranie odcisków palcy, malowanie twarzy, przymierzanie specjalistycznego munduru policyjnego, pokazy radiowozów oraz pogadanki edukacyjne. Jednostka Państwowej Straży Pożarnej ze Zgierza przygotowała dla uczestników pokazy i naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a funkcjonariusze dodatkowo wykonywali legalizacje gaśnic samochodowych. Każdy mógł również zobaczyć od środka wóz strażacki i zobaczyć specjalistyczne wyposarzenia takiego wozu. Na pikniku każdy mógł również obejrzeć samochód Straży Miejskiej w Zgierzu, której funkcjonariusze przez cały czas trwania imprezy prowadzili znakowanie rowerów. Maskotką zabawy był oczywiście Komisarz Błysk.

Największą popularnością cieszyły się jednak konkursy zorganizowane w róznych kategoriach wiekowych. Zadaniem uczestników było pokonywanie specjalnie przygotowanego toru przeszkód w jak najkrótszym czasie. Dla zwycięzców w każdej kategorii wiekowej, zarówno dla chłopców i dziewczynek, zostały wręczone wspaniałe nagrody rzeczowe. Nagrody wręczał Komendant Powiatowy Policji w Zgierzu podinsp. Robert Śniecikowski, Z-ca Komendanta Powiatowego podinsp. Cezary Kacprzak oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu st. bryg. Zbigniew Grzelak

W tym samym czasie, w całym powiecie zgierskim, policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Grotniki i WOPR-em kontrolowali zbiorniki wodne. Wspólnie sprawdzali zachowanie zasad bezpieczeństwa i reagowali na wszelkie naruszenia przepisów.

Organizatorami pikniku byli policjanci z Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu, przy współpracy Zgierskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego "Markab", Urzędu Miasta Zgierza, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu, Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu, Straży Miejskiej w Zgierzu.

Nagrody rzeczowe ufundowali: Prezydent Miasta Zgierza, Starosta Zgierski, Zgierskie Przedsiębiorstwo Kumunikacyjne "Markab" w Zgierzu.

 

 

Inicjatorem akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" jest Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak, która jest realizowana przez służby podległe.

Akcja organizowana w ramach programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka.