Piknik "Bezpieczne Ferie" - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Piknik "Bezpieczne Ferie"

W niedzielę (21 stycznia 2018r.) od godziny 10.00 na lodowisku MOSiR w Zgierzu przy ul. Leśmiana odbył się Piknik " Bezpieczne Ferie" w ramach Akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" zorganizowany przez Policjantów zgierskiej komendy. Honorowym patronatem imprezę objął wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie poseł Marek Matuszewski.

Na piknik zaproszono dzieci z Domów  Dziecka z Grotnik i Dąbrówki Wielkiej oraz zuchów i harcerzy z Hufca ZHP Zgierz.  Gościem imprezy był Maciej Kacprzak inicjator Akcji "Łyżwy są fajne". Podczas trwania imprezy na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji przygotowanych wspólnie z Janem Zielińskim ( hokeistą)  z amatorskiej drużyny hokeja Jeże Zgierz. Maskotką zabawy był oczywiście Komisarz Błysk.


Największą popularnością cieszyły się jednak gry i zabawy oraz konkursy zorganizowane i przeprowadzone przez hokeistów. Zadaniem uczestników było pokonywanie specjalnie przygotowanego toru przeszkód w jak najkrótszym czasie czy rzut krążkiem hokejowym do bramki. Dla zwycięzców czekały wspaniałe nagrody rzeczowe,które  wręczał Komendant Powiatowy Policji w Zgierzu podinsp. Robert Śniecikowski, I Z-ca mł. insp. Paweł Głuszczyk, Z-ca Komendanta Powiatowego podinsp. Cezary Kacprzak oraz poseł Marek Matuszewski


Organizatorami pikniku byli policjanci z Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu, przy współpracy, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu oraz Amatorskiej Drużyny Hokeja Jeże Zgierz .


Inicjatorem akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" jest Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.


Akcja organizowana w ramach programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka.