Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi i funkcjonariusze WRD KPP w Zgierzu uczestniczyli w pikniku dla mieszkańców.

17 czerwca 2018 roku na terenie przyległym do Parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Zgierzu odbył się piknik dla mieszkańców Zgierza. Na miejscu nie mogło zabraknąć także funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.

W czasie pikniku mieszkańcy naszego miasta mieli możliwość spotkania się z dzielnicowym ale także z funkcjonariuszami  Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Zgierzu. Spotkania te zaowocowały rozmowami o bezpieczeństwie w czasie wyjazdów urlopowych.  Można było uzyskać informacje jak się przygotować do dalekiej drogi, jak planować podróż z dziećmi.  Dzielnicowi udzielali rad jak skutecznie zabezpieczyć mieszkanie w czasie nieobecności.  A najmłodsi korzystali dowoli z możliwości  przymierzania sprzętu policyjnego i oczywiście oglądania radiowozów.  Stanowisko Komendy Powiatowej Policji cieszyło się dużym zainteresowaniem.  

Udział w takich piknikach daje funkcjonariuszom możliwość dotarcia do dużej ilości osób. Działania te mają duży wymiar informacyjny dla społeczeństwa gdyż uczestnicy informowani są o aplikacji „ Moja komanda”, „Dzielnicowy bliżej nas”. W czasie trwania pikniku była możliwość uzyskania informacji na temat akcji " Bezpieczne wakacje".