Informacje

Dwa tragiczne wypadki jednego wieczora – policjanci apelują o rozwagę!

Zgierscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków, do których doszło wczorajszego wieczora w Zgierzu oraz Aleksandrii (gm. Ozorków). W zdarzeniach tych śmierć poniosły 2 osoby. Policjanci apelują o rozwagę zarówno do kierujących pojazdami, jak i pieszych.

Do pierwszego wypadku doszło około godz. 16.30 w Zgierzu na skrzyżowaniu ul. Popiełuszki i 3-go Maja. Z wstępnych ustaleń śledczych wynika, że kierujący skodą jadący ul. Popiełuszki w kierunku centrum Zgierza wykonywał manewr skrętu w lewo. Kierujący nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jeepowi jadącemu z przeciwnego kierunku ruchu doprowadzając do zderzenia. Jeep po uderzeniu przemieścił się i potrącił 2 kobiety będące w obrębie skrzyżowania. Obie poszkodowane trafiły do szpitala, gdzie jedna z nich 54-letnia zmarła. Trwają poszukiwania kierującego skodą, który oddalił się z miejsca wypadku przed przybyciem służb. Droga była zablokowana przed klika godzin. Na miejscu policjanci wyznaczyli objazdy. Mundurowi przeprowadzili oględziny miejsca wypadku oraz samochodów biorących w nim udział. Śledczy będą teraz wyjaśniali dokładne okoliczności zdarzenia.

 

Do drugiego wypadku doszło kilka minut przed 22.00 w Aleksandrii (gm. Ozorków). Z wstępnych ustaleń wynika, że 46-letni kierujący BMW potrącił na przejściu dla pieszych dwóch chłopców (15 i 16-latka). Chłopcy zostali przewiezieni do szpitali. Jeden z nich zmarł. Z relacji świadków wynika, że poszkodowani wbiegli na jezdnię zza stojącego na przystanku autobusu. Policjanci poddali kierującego samochodem badaniu na zawartość alkoholu. Mężczyzna był trzeźwy. Droga krajowa nr 91 była zablokowana przed klika godzin. Na miejscu policjanci wyznaczyli objazdy. Mundurowi przeprowadzili oględziny miejsca wypadku oraz samochodów biorących w nim udział. Śledczy będą teraz wyjaśniali dokładne okoliczności zdarzenia.

 

Policjanci apelują o rozwagę! Pamiętajmy, że trwa zima i warunki pogodowe mogą szybko się zmieniać. Dodatkowo wcześnie zapada zmrok, co znacznie może utrudniać widoczność pieszych.


 

  • Miejsce wypadku drogowego.