Profilaktycznie w powiecie zgierskim - Profilaktyka społeczna - Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu

Profilaktyka społeczna

Profilaktycznie w powiecie zgierskim

Zbliżają się wakacje – dla dzieci i młodzieży czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Dla policjantów to okres, kiedy szczególnie troszczą się o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze jeszcze przed wakacjami uczestniczą w wielu spotkaniach, piknikach i festynach, aby przypominać zasady bezpiecznego wypoczynku latem.

W minionym tygodniu spotkaniom profilaktycznym nie było końca. A terenie całego powiatu policjanci spotykali się zarówno z dziećmi, młodzieżą, a także z dorosłymi. W czwartek w Głownie Festyn „Ekodzieciaki” w Przedszkolu nr 1 oraz przemarsz młodzieży w ramach programu Profilaktyka a Ty, a w Strykowie spotkanie z gimnazjalistami Zespołu Szkół nr 2 w Bratoszewicach. W piątek byliśmy w ośrodku dla Uchodźców Orchidea w Ustroniu, a w sobotę na Rajdzie Przedsiębiorców w Zgierzu oraz pikniku w Szkole Podstawowej nr 10 w Zgierzu.

Tematem wszystkich spotkań były bezpieczne wakacje, zwłaszcza bezpieczny wypoczynek nad wodą. Nie zabrakło również edukacji dotyczącej negatywnych skutków zażywania dopalaczy, narkotyków oraz picia alkoholu. Słuchaczom w każdym wieku przypominano o właściwym zachowaniu się w ruchu drogowym. Całość połączona z masą zabawy – przymierzanie elementów policyjnego stroju, radiowóz policyjny od środka, tor przeszkód do pokonania w alkogoglach i wiele innych.