Nękał i groził bronią byłej partnerce
1 lipca 2025 roku w Aleksandrowie Łódzkim doszło do groźnej sytuacji. 51-letnia kobieta chciała zaparkować przed jednym z obiektów handlowych, gdy jej drogę zajechał inny pojazd. Z osobówki wybiegł mężczyzna. Gdy przestraszona kobieta próbowała uciec swoim autem, agresor zaczął do niej mierzyć przedmiotem przypominającym broń. Wszystko zarejestrował miejski monitoring. Mężczyzna jest już w rękach policjantów. Grozi mu do 8 lat więzienia.
We wtorek 1 lipca 2025 roku 51-letnia mieszanka Aleksandrowa Łódzkiego chciała zaparkować przed jednym z obiektów handlowych. W chwili gdy parkowała auto z impetem drogę zajechał jej citroen. Doszło do zderzenia pojazdów. Z osobówki wybieg mężczyzna. Przestraszona kobieta chciała uciec, widząc jak sprawca kolizji biegnie do jej auta i mierzy w jej kierunku z przedmiotu który przypominał broń. Kobiecie udało się odjechać i zadzwonić na numer 112. Pokrzywdzona rozpoznała w napastniku swojego byłego partnera. Jak później opowiedziała policjantom, zakończyła niedawno związek z tym mężczyzną, gdyż była ofiarą nękania z jego strony. Choć przykre dla niej sytuacje zaczęły się kilka miesięcy wcześniej, nie zgłaszała tego faktu służbom. Przez długi czas bała się również wyjawić parterowi informację o chęci rozstania. Policjanci zaraz po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli poszukiwania agresywnego 50-latka. Policjanci ze Zgierza przy wsparciu Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi szybko ustalili, gdzie mógł uciec mężczyzna. Na pojazd którym poruszał się sprawca natrafili na jednym z łódzkich osiedli. Został on porzucony przez 50-latka, więc trafił na policyjny parking. Policjanci szybko ustalili też gdzie i w czyim towarzystwie może teraz znajdować się agresywny mężczyzna oraz jakim pojazdem się porusza. 2 lipca 2025 roku zatrzymali agresora na jednej z łódzkich ulic. Był on kompletnie zaskoczony widokiem funkcjonariuszy. Podczas przeszukania mężczyzny i jego pojazdu policjanci znaleźli kluczyki do samochodu którym kierował poprzedniego dnia oraz pistolet pneumatyczny, który był doskonałą repliką prawdziwej broni. W samochodzie znajdowały się również kulki oraz naboje z CO2. 50-latek trafił do policyjnej celi z której to 4 lipca 2025 roku został przetransportowany do Prokuratury w Zgierzu. Tam usłyszał zarzut uporczywego nękania. Sąd na wniosek Prokuratora zdecydował o zastosowaniu wobec meżczyzny tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Agresorowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Jeśli jesteś ofiarą stalkingu – nie milcz. Zgłoś to.
Każdy ma prawo czuć się bezpiecznie — w domu, w pracy, na ulicy, w sieci. Jeśli ktoś uporczywie Cię śledzi, nęka, wysyła wiadomości, obserwuje, próbuje kontrolować Twoje życie, sprawia, że czujesz lęk, niepokój czy zagrożenie — to może być stalking.Nie jesteś sam. Nie jesteś sama. To nie jest “przesada”, “wyolbrzymianie” ani coś, co “samo minie”. Stalking to przestępstwo. A Ty masz prawo się bronić i szukać pomocy. Policja traktuje takie zgłoszenia poważnie. Wysłuchamy Cię, udzielimy wsparcia, podejmiemy działania. Im szybciej zgłosisz sprawę, tym większa szansa, że uda się przerwać ten koszmar. Masz prawo do bezpieczeństwa.
sierż.sztab.Bartłomiej Arcimowicz
Nagranie audio nagranie_.m4a
Pobierz plik nagranie_.m4a (format mp3 - rozmiar 995.96 KB)
Film final.mp4
Pobierz plik final.mp4 (format mp4 - rozmiar 13.14 MB)