Z dziećmi i młodzieżą, o zagrożeniach, tuż przed wakacjami
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu wykorzystują ostatnie dni szkoły, aby porozmawiać z uczniami na temat bezpieczeństwa podczas wakacji i na wyjazdach. 11 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Słowiku odbyło się spotkanie z klasami 0-8.
Rok szkolny powoli dobiega końca, więc to ostatnie chwile aby rozmawiać z uczniami o bezpieczeństwie. Już niebawem dzieci i młodzież opuszczą szkolne mury i oddadzą się beztroskiemu wypoczynkowi. W szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Słowiku, policjant ze zgierskiej komendy przedstawił podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku. Funkcjonariusz przypominał o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, omawiając również ostatnie zmiany dotyczące między innymi użytkowników hulajnóg elektrycznych i rowerzystów. Nie zabrakło również czasu na rozmowy na temat hejtu, przemocy rówieśniczej czy aktywności w internecie. Dla wszystkich policjantów bezpieczeństwo najmłodszych jest najważniejsze i wykorzystują każdą okazję aby móc o nim rozmawiać. Dziękujemy za zaproszenie.
sierż.sztab. Bartłomiej Arcimwowicz