Profilaktyka społeczna

Dopalacze - problem czy niepotrzebna panika

31 marca2016 r. w Starostwie Powiatowym w Zgierzu zostało zorganizowane spotkanie pn. Dopalacze - problem czy niepotrzebna panika. To już kolejne przedsięwzięcie pod tym hasłem zorganizowane przez zgierskich policjantów.


Współpraca pomiędzy Komendą Powiatową Policji w Zgierzu a Starostwem Powiatowym i PCPR w Zgierzu zaowocowała zorganizowaniem spotkania dla pracowników ośrodków pomocy społecznej, PCPR, domów dziecka oraz SOSW Zgierz funkcjonujących na terenie powiatu zgierskiego.Spotkanie, które poprowadziła kom. Aneta Kominiak dotyczyło zagadnień związanych z używaniem dopalaczy i narkotyków przez osoby dorosłe i młodzież, m.in. konsekwencji prawnych z tym związanych.Na spotkanie zaproszony został również pracownik MONARU w Ozorkowie Pan Krzysztof Szczęsnowicz – specjalista terapii uzależnień, pedagog, który na co dzień pracuje z młodzieżą uzależnioną. Na spotkaniu pojawił się Borys – młody podopieczny MONARU, który opowiedział swoją historię wychodzenia z uzależnienia i przekazał kilka cennych uwag dla dorosłych pracujących z osobami zagrożonymi podobnymi problemami.
Tego typu spotkania są potrzebne – mówili pracownicy ośrodków pomocy społecznej – wpływają pozytywnie na poziom wiedzy w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom, pozwalają wymienić się doświadczeniami i porozmawiać o problemach napotkanych w trakcie wykonywania obowiązków służbowych a także wypracowania wspólnego modelu współpracy różnych służb i instytucji.

Powrót na górę strony